Anthem – zostań scenarzystą lub rysownikiem komiksu

Anthem – zostań scenarzystą lub rysownikiem komiksu

Podwójny konkurs, seria komiksów, otwarty poradnik oraz streamy

Klient: Electronic Arts Polska
Produkt: Anthem
Strona konkursu: https://anthem.gry-online.pl

Z okazji premiery gry Anthem przygotowaliśmy coś specjalnego dla fanów świata superbohaterów, science fiction i komiksowej rozrywki.

Na akcję aktywacyjną wokół nowego tytułu studia BioWare składała się seria komiksów wykonana przez naszego rysownika, podwójny konkurs, dwa streamy transmitowane przez zespół TVGRYpl oraz udostępnienie czytelnikom GRY-OnLine.pl otwartego poradnika do gry.

Postanowiliśmy wspomóc promocję gry i wprowadzić czytelników w klimat komiksowego konkursu w nietypowy sposób. Na GRY-OnLine.pl powstała seria, składająca się z czterech komiksów, pt. „Anthem – Jak przetrwać w dżungli”. Każdy rysunek został poświęcony z osobna jednemu z czterech, wykorzystywanych w grze javelinów (egzopancerzy), opisując ich funkcjonalność oraz najważniejsze cechy w humorystyczny sposób.

Aby utrzymać komiksowy klimat, zorganizowaliśmy podwójny konkurs z dwoma równoległymi kategoriami. Tych, którzy chcieli zgarnąć RTXa 2080 Ti i mają talent do tworzenia ciekawych historii poprosiliśmy o napisanie scenariusza do komiksu. Z kolei zadaniem konkursowym dla prosów było przesłanie do nas gotowego rysunku, a najlepszą pracę nagrodziliśmy profesjonalnym tabletem graficznym. Konkurs pomimo wysokiego progu wejścia spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem naszej społeczności, od której łącznie w obu kategoriach otrzymaliśmy ponad 290 zgłoszeń.
Akcja konkursowa została dodatkowo wsparta komiksową oprawą graficzną naszego rysownika, a nagrodzone scenariusze zaaranżował on w gotowe komiksy, które opublikowaliśmy na GRY-OnLine.pl.

Dodatkowo, nasz zespół wideo zaplanował dwa streamy, pokazujące mechanikę i rozgrywkę w Anthem. Transmisja rozgrywki odbyła się w dwóch kluczowych momentach – podczas otwartych beta testów oraz dzień przed premierą gry. Wzmocnieniem całej akcji było przygotowanie i opublikowanie poradnika do gry, który został udostępniony czytelnikom bez limitu na stronach serwisu GRY-OnLine.pl.

Komiksy narysowane na podstawie zwycięskich scenariuszy

Zwycięskie prace graficzne

Obraz9
Obraz10
Obraz10

Comments are closed.

Top